logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MAKI GRAIN´TECH

[ Back ]

NázevMAKI GRAIN´TECH
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska106/2013
Držitel rozhodnutíLIPHATECH S.A.S, Bonnel – BP 3 - 47480 PONT DU CASSE (Francie). Novartis Animal Health, d. o. o., Verovškova 57, 1000 Ljubljana, Slovinsko,
VýrobceLIPHATECH S.A.S, Bonnel – BP 3 - 47480 PONT DU CASSE (Francie). Novartis Animal Health, d. o. o., Verovškova 57, 1000 Ljubljana, Slovinsko,
Složení50 mg/kg bromadiolon (0,0050 %) (CAS č. 28772-56-7). Obsahuje Bitrex®: Snížené riziko náhodného požití člověkem, bez snížené chutnosti pro hlodavce.
Popis přípravkuzrnitá návnada určená k okamžitému použití,
Balení 
Užitírodenticid k profesionálnímu i neprofesionálnímu použití. Cílové organismy: Potkan obecný (Rattus norvegicus), krysa obecná (Rattus rattus) a myši domácí (Mus Musculus) včetně těch, u kterých došlo k rozvoji rezistence vůči první generaci antikoagulantů. Účinné proti hrabošům a polním myším v soukromých, veřejných a zemědělských budovách a v jejich okolí. Produkt účinkuje 4 až 6 dní po požití hlodavcem.
Způsob použitídle návodu k použití. Dávkování: domácí/polní myši – v budovách a kolem budov - použijte až 50 g na jedno místo s návnadou Rozestup mezi návnadami 1 až 1,5 metru (vysoké zamoření); Použijte až 50 g na jedno místo s návnadou Rozestup mezi návnadami 2 až 3 metry (nízké zamoření). V případě balení v sáčcích: přizpůsobte počet sáčků velikosti dostupných sáčků, až do limitu 50 g. Krysy, potkani - v budovách a kolem budov - použijte až 200 g na jedno místo s návnadou. Rozestup mezi návnadami 4 až 5 metry (vysoká míra zamoření); použijte až 200 g na jedno místo s návnadou. Rozestup mezi návnadami 8 až 10 metry (nízká míra zamoření). V případě balení v sáčcích: přizpůsobte počet sáčků velikosti dostupných sáčků, až do limitu 200 g. Hraboši - v budovách a kolem budov - použijte až 100 g na jedno místo s návnadou. Rozestup mezi návnadami 3 metry (vysoká míra zamoření); použijte až 100 g na jedno místo s návnadou. Rozestup mezi návnadami 6 metry (nízká míra zamoření). V případě balení v sáčcích: přizpůsobte počet sáčků velikosti dostupných sáčků, až do limitu 100 g. Regulace může trvat 2 až 5 týdnů, vždy v závislosti na úrovni zamoření. V průběhu regulace zamoření se pokoušejte odstraňovat uhynulé hlodavce v častých a pravidelných intervalech z důvodů hygienických a z toho důvodu, aby se uhynulí hlodavci nestali potravou jiných zvířat. Uhynulé hlodavce likvidujte v souladu s místními předpisy. Po regulaci odstraňte veškeré návnady a zlikvidujte je v souladu s níže uvedenými doporučeními.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte výrobek na tmavém místě. Udržujte mimo dosah dětí, domácích zvířat a necílových zvířat.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03