logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginList of biocides PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   
List of biocides

Klerat Pellets

[ Back ]

NázevKlerat Pellets
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska18/2014
Držitel rozhodnutíSyngenta Crop Protection AG, CH 4002, Basel, Švýcarsko
VýrobceSyngenta Crop Protection AG, CH 4002, Basel, Švýcarsko
Složení0,05 g/kg (0,005 %) brodifacoumu (CAS 56073-10-0; EU 259-980-5),
Popis přípravkurůžové až světle červené granule o hmotnosti 0,6 – 0,7kg/dm3,
Balení100g/250g/500g
UžitíKlerat Pellets pro neprofesionální a profesionální použití jako rodenticid pro kontrolu krys a myší uvnitř i venku kolem budov, pro ochranu zdraví veřejnosti a zvířat a ochranu skladovaných produktů a materiálů,
Způsob použitíKlerat Pellets je návnada připravená k použití obsahující brodifacoum 0,05 g/kg (0,005 % hm.) uvnitř a venku (v okolí budov) - Krysy: 20-50 g návnady upevněte ve stanicích na návnadu s ochranou proti otevření či na krytých místech 10 m od sebe (5 m od sebe v místě vysoké infestace) v místech, kde se vyskytují krysy. Pravidelně kontrolujte spotřebu návnady a spotřebovanou či zkaženou návnadu doplňuje, až konzumpce ustane. Jestliže vidíte důkazy nové infestace (čerstvé cestičky či trus), ošetření opakujte. Myši: 5 g až 25 g návnady upevněte ve stanicích na návnadu s ochranou proti otevření či na krytých místech 5 m od sebe (2 m od sebe v místě vysoké infestace) v místech, kde se vyskytují myši. Pravidelně kontrolujte spotřebu návnady a spotřebovanou či zkaženou návnadu doplňuje, až konzumpce ustane. Jestliže vidíte důkazy nové infestace (čerstvé cestičky či trus), ošetření opakujte.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZabraňte uvolnění do životního prostředí. Návnada musí být bezpečně uložená ve stanici na návnadu či pod jiným krytem, aby se minimalizovalo riziko pozření jinými zvířaty či dětmi. Kde je to možné, návnadu zajistěte tak, aby se nedala odtáhnout. Těla mrtvých hlodavců, zbytky nespotřebované návnady či její části nalezené mimo stanici musí být při všech kontrolách sbírány, aby se minimalizovalo riziko pozření dětmi, domácími zvířaty či jinými zvířaty a jejich otrav. Použití tohoto produktu k otravám necílových, užitečných či chráněných zvířat je nezákonné.
Způsob skladováníSkladujte na chladném, suchém a dobře větraném místě. Udržujte pouze v původním obalu.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Thursday, 16 May 2019 12:02