logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Klerat Wax Blocks

[ Back ]

NázevKlerat Wax Blocks
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska17/2014
Držitel rozhodnutíSyngenta Crop Protection AG, CH 4002, Basel, Švýcarsko
VýrobceSyngenta Crop Protection AG, CH 4002, Basel, Švýcarsko
Složení0,05 g/kg (0,005 %) brodifacoumu (CAS 56073-10-0; EU 259-980-5),
Popis přípravkumodré solidní bloky
Balení2,5kg, 5kg, 10kg
UžitíKlerat Wax Blocks pouze pro profesionální použití jako rodenticid pro kontrolu krys a myší uvnitř i venku kolem budov, pro ochranu zdraví veřejnosti a zvířat a ochranu skladovaných produktů a materiálů,
Způsob použitíKlerat Wax Blocks je návnada připravená k použití obsahující brodifacoum 0,05 g/kg (0,005 % hm.) uvnitř a venku (v okolí budov) Uvnitř a venku (v okolí budov) - Krysy: 20-60g návnady upevněte ve stanicích na návnadu s ochranou proti otevření či na krytých místech 10 m od sebe (5 m od sebe v místě vysoké infestace) v místech, kde se vyskytují krysy. Pravidelně kontrolujte spotřebu návnady a spotřebovanou či zkaženou návnadu doplňuje, až konzumpce ustane. Jestliže vidíte důkazy nové infestace (čerstvé cestičky či trus), ošetření opakujte. Myši: 20g kostky upevněte ve stanicích na návnadu s ochranou proti otevření či nakrytých místech 5 m od sebe (2 m od sebe v místě vysoké infestace) v místech, kde se vyskytují myši. Pravidelně kontrolujte spotřebu návnady a spotřebovanouči zkaženou návnadu doplňuje, až konzumpce ustane. Jestliže vidíte důkazy nové infestace (čerstvé cestičky čit rus), ošetření opakujte. V kanálech: Krysy: Upevněte 20g až 200g kostky na stanici tak, aby se zajistilo, že nebudou odplaveny. Pravidelně kontrolujte spotřebu návnady a spotřebovanouči zkaženou návnadu doplňuje, až konzumpce ustane. Ošetření opakujte v situacích, kde jsou známky nové infestace.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZabraňte uvolnění do životního prostředí. Návnada musí být bezpečně uložená ve stanici na návnadu či pod jiným krytem, aby se minimalizovalo riziko pozření jinými zvířaty či dětmi. Kde je to možné, návnadu zajistěte tak, aby se nedala odtáhnout. Těla mrtvých hlodavců, zbytky nespotřebované návnady či její části nalezené mimo stanici musí být při všech kontrolách sbírány, aby se minimalizovalo riziko pozření dětmi, domácími zvířaty či jinými zvířaty a jejich otrav. Použití tohoto produktu k otravám necílových, užitečných či chráněných zvířat je nezákonné.
Způsob skladováníSkladujte na chladném, suchém a dobře větraném místě. Udržujte pouze v původním obalu.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03