logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BROCUM granule

[ Back ]

NázevBROCUM granule
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska25/2015
Držitel rozhodnutíCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie.Distribuce: SLOM spol. s r.o., Staromlýnská 47, Zlín-Příluky, PSČ 760 01, Česká republika.
VýrobceCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie
Složení100 g přípravku obsahuje: 0,005 g Brodifacoum (čistý) ( EC 259-980-5 ), dále 99,995 g šroty obilnin, rostlinný olej, ochucovadla a atraktanty.
Popis přípravkurodenticid ve formě granulí, modré barvy se sladkým zápachem,
Balení 
Užitírodenticid – nástraha proti myším, potkanům, hrabošům a hryzcům v domácnostech a sféře komunálních služeb. Přípravek se řadí mezi antikoagulanty. Zabraňuje srážení krve při bezbolestném, hlavně vnitřním krvácení, bez upadnutí zvířete do agónie. Výhodou této hotové, požerové nástrahy je, že působí pomalu, v průběhu několika dnů. To umožňuje, že otrávení jedinci nevzbudí podezření u ostatních členů kolonie, čím nevzniká nedůvěra vůči této nástraze.
Způsob použitínástrahu pokládejte na hromádky 25 – 50 g na místa nejčastěji navštěvovaná hlodavci (obydlí, zahrady, sklady, smetiště apod.). Odběr nástrahy sledujte a doplňujte ji až do úplného vyhubení nežádoucích hlodavců. Při kladení nástrahy vždy používejte gumové rukavice. Přípravek pokládejte na podložky a případně. i vhodně maskujte. Nejvhodnější a nejbezpečnější způsob je umísťování do monitorovacích a jedových staniček.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPři manipulaci se vyhnout vzniku prachu – pytle s přípravkem nezatěžovat, nesypat z výšky, opatrně postupovat při vyprazdňování posledních zbytků v pytli. Nepracujte v místech velkého proudění vzduchu a proti větru.
Způsob skladováníSkladujte v původní obalu v suchých a chladných místnostech, chraňte před teplotou vyšší ne 60°C a před přímým slunečným zářením.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03