logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MAGGOTS GR

[ Back ]

NázevMAGGOTS GR
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska58/2015
Držitel rozhodnutíBELGAGRI SA, Rue des Tuiliers 1, B4480 ENGIS – Belgie ,
VýrobceBELGAGRI SA, Rue des Tuiliers 1, B4480 ENGIS – Belgie ,
Složení2 % w/w Cyromazin (CAS 66215-27-8, EC 266-257-8) – ve formě rozpustných granulí (SG),
Popis přípravkubílá zrnitá pevná látka bez zápachu, hodnota pH: 7,5,
Balení 
UžitíMAGGOTS GR je larvicid, používaný v živočišné výrobě k hubení larev much. Obsahuje silný růstový regulátor účinný na všechny druhy much.
Způsob použitíMAGGOTS je ve vodě rozpustný granulát. 250 g přípravku MAGGOTS postačí na 10 m2 hnoje. Aplikační programy: Zařízení pro chov skotu Hluboká podestýlka: ošetřete okraje a povrch rozlité tekutiny kolem žlabů a napáječů a místa, kde se hromadí hnůj. V přístřešcích pro telata umístěných venku ošetřete kompletně celý povrch. MAGGOTS GR aplikujte postřikem nebo kropením přibližně 3 dny po odklizení hnoje a ošetření opakujte po každém dalším odklizení nebo když se objeví larvy much. Roštová podlaha: ošetřete celou plochu podlahy hned po vyčištění jámy na hnůj, ošetření opakujte po každém dalším odklizení hnoje, nebo když se objeví larvy much. Zařízení pro chov prasat Systém kompletního úklidu s vyklizením a navezením zvířat v jeden den: MAGGOTS GR aplikujte nejlépe rozhozem hned po vyčištění a před navezením prasat. Roštová podlaha: ošetřete celou plochu podlahy hned po vyčištění jámy na hnůj, ošetření opakujte po každém dalším vyklizení hnoje, nebo když se objeví larvy much. Hluboká podestýlka: MAGGOTS GR aplikujte postřikem nebo kropením přibližně 3 dny po vyklizení hnoje a ošetření opakujte po každém dalším vyklizení hnoje nebo když se objeví larvy much. Ošetřete celý povrch hnojiště a vlhká místa kolem žlabů a napáječů. Zařízení pro chov drůbeže MAGGOTS GR aplikujte postřikem nebo kropením na celou plochu hnojiště přibližně 1 týden po vyklizení trusu. Ošetření opakujte po každém dalším vyklizení, nebo když se objeví larvy much. Ostatní chovná zařízení MAGGOTS GR se může stejným způsobem používat také v kolibách pro chov ovcí a koz, na králičích farmách, v zoologických zahradách, na norkových a liščích farmách. Suchý rozhoz: MAGGOTS GR aplikujte přímo a rovnoměrně na místa, kde mouchy kladou vajíčka. Metodu suchého rozhozu používejte jen v případě vlhkého nebo tekutého hnoje. Postřik: důkladně promíchejte uvedené množství přípravku MAGGOTS GR s odpovídajícím množstvím vody. Aplikujte na místa, kde mouchy kladou vajíčka, pomocí zádového postřikovače nebo automatického postřikovacího zařízení. Kropení: důkladně promíchejte uvedené množství přípravku MAGGOTS GR s odpovídajícím množstvím vody. Roztok aplikujte konví rovnoměrně na místa, kde mouchy kladou vajíčka. Důležité upozornění: MAGGOTS GR se aplikuje pouze na místa, kde mouchy kladou vajíčka. Není určen k aplikaci na místa, kam mouchy sedají (stěny, stropy atd.), protože na dospělé jedince neúčinkuje. Typ aplikace: Suchý rozhoz 250 g/10 m2; postřik 250 g/1-4 l vody na 10 m2; kropení 250 g/10 l vody na 10 m2 Doporučený časový interval ošetření závisí na způsobu hospodaření a ustájení, stejně jako na klimatických podmínkách. Může se pohybovat v rozmezí od 2–3 týdnů až po několik měsíců. Aplikaci je možné provádět za přítomnosti zvířat. Často postačí ošetřovat v intervalu 6 týdnů.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v originálních, pevně uzavřených nádobách, mimo dosah dětí a zvířat, v dobře větraných prostorech a pod uzamčením. Chraňte před přímým sluncem, vodou a deštěm. Nevypouštějte zbylou směs do rybníků, potoků nebo kanalizačních systémů. Nádoby důkladně vyprázdněte a poté co jste je proděravěli, je likvidujte bezpečným způsobem. Dodržujte vždy místní předpisy a požadavky.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03