logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BLUE repelent s aplikací na koně

[ Back ]

NázevBLUE repelent s aplikací na koně
Skupina19 - repelent
Číslo stanoviska68/2017
Držitel rozhodnutíBioveta, a.s., Komenského 212/12, 683 23 Ivanovice na Hané, Česká republika, popis: kapalina, zápach alkoholový s vůní po silicích,
VýrobceBioveta, a.s., Komenského 212/12, 683 23 Ivanovice na Hané, Česká republika,
Složeníúčinné látky: : 19,0 g/100 g DEET; 9,0 g/100 g ethyl-butylacetylaminopropionát; 0,11 g/100 g pyrethriny a pyrethroidy; 0,05 g/100 g geraniol.g/100 g pyrethriny a pyrethroidy; 0,1 g/100 g geraniol v unikátní kombinaci. Pomocné látky, nebezpečné složky: Citronelová silice, levandulová silice, silice máty peprné, eukalyptová silice, isopropylmyristát, kopovidon, benzylalkohol, ethanol denaturovaný.
Popis přípravku 
BaleníObsah: 75
Užitíunikátní kombinace vysoce účinných repelentních látek; aplikujte na suchou a čistou srst koně; vhodný pro každodenní použití; účinný proti bodavému hmyzu včetně komárů, moskytů, muchniček a ovádů; dlouhodobý účinek,
Způsob použitíPřípravek nastříkejte rovnoměrně ze vzdálenosti 20 až 30 cm na suchou a čistou srst koně! Možné aplikovat též jako nátěr. Na hlavu koně aplikujte vždy jako nátěr pomocí čistého a suchého hadříku nebo houbičky. Vyvarujte se aplikaci přípravku do očí, nozder, huby koně nebo na poraněná místa. Aplikaci lze zopakovat podle potřeby. V období vysoké aktivity hmyzu se doporučuje aplikovat vícekrát za den. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku. Při aplikaci doporučujeme používat ochranné brýle nebo jinou ochranu očí. Při nanášení nátěrem doporučujeme nosit ochranné rukavice. Používejte biocidy bezpečným způsobem.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek může leptat některé plasty a syntetické tkaniny. Osoby se známou přecitlivělostí na obsažené látky by měly zacházet s přípravkem obezřetně. Pouze pro zvířata.
Způsob skladováníUchovávejte v původních těsně uzavřených nádobách na větraném místě při teplotě do 30°C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Nepoužitý výrobek nevylévat do kanalizace. Nepoužitý výrobek nebo obal se zbytky odevzdat ve sběrně nebezpečného odpadu! Zákaz opětovného použití obalu.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03