logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginList of biocides PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   
List of biocides

Mlex A

[ Back ]

NázevMlex A
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska82/2015
Držitel rozhodnutíEcolab Hygiene s.r.o., Food & Beverage Division, Hlinky 118, CZ-60300 Brno,
VýrobceEcolab Hygiene s.r.o., Food & Beverage Division, Hlinky 118, CZ-60300 Brno,
Složeníobsah aktivních složek ve 100 g přípravku: chlornan sodný (58 g), složení: alkálie, fosfonáty, neionogenní tenzidy.
Popis přípravkukapalina, hustota: 1,18 g/cm? (20°C, koncentrát), pH: 12,2 , obsah fosforu: 0,17%,
Balení 
Užitíkapalný alkalický čistící prostředek pro dojící a chladící zařízení v zemědělské oblasti. Charakteristika: neobsahuje fosfáty a silikáty, má sníženou pěnivost a šetří zařízení, čistí a spolu s účinkem aktivního chlóru, beze zbytku odstraňuje veškeré zbytky tuků a bílkovin, činný i za nízké teploty.
Způsob použitíDojící zařízení je třeba čistit po každém dojení, právě tak jako nádrže na sběr mléka a chladící tanky po každém vyprázdnění. Zbytky mléka pak nemohou přischnout. Pokyny:1. Předem vypláchnout vlažnou vodou; 2. Vyčistit a vydezinfikovat pracovním roztokem o koncentraci 0,3-0,5%. Doba působení resp. doba vyplachování čistícím roztokem by měla činit nejméně 15 minut při 40 – 50°C ve zpětné větvi potrubí; 3. Na závěr důkladně vypláchnout pitnou vodou. Povrchy, které přicházejí do styku s potravinami, je nutno opláchnout čistou pitnou vodou. Upozornění! Mlex A je třeba používat střídavě s kyselým přípravkem Mlex K, neboť tím se navíc odstraní povlaky tvořené vodním kamenem, sloučeninami železa a mléčným kamenem. Aktuální koncentraci je třeba stanovit s ohledem na stupeň tvrdosti používané vody.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníDůležité upozornění ! Odpadní vody s obsahem látky musí být vypouštěny do systému biologického čištění odpadních vod až po průchodu neutralizačním a pufračním zařízením.
Způsob skladováníSkladovací podmínky: -5°C / +40°C
Doba použitelnosti 

Last Updated on Thursday, 16 May 2019 12:02