logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Desical plus

[ Back ]

NázevDesical plus
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska17/2016
Držitel rozhodnutíHufgard GmbH, D-63768 Hösbach-Rottenberg, Německo, VVS Verměřovice s.r.o. Verměřovice 225, 561 52 Verměřovice, Česká republika,
VýrobceHufgard GmbH, D-63768 Hösbach-Rottenberg, Německo,
SloženíOxid hořečnato-vápenatý 5 - 20 %, Hydroxid hořečnato-vápenatý 5 - 20%,
Popis přípravkubílý nebo bělavý (béžový) až šedý žáruvzdorný materiál pevného skupenství v různé hrubosti: hrudkovitý, zrnitý nebo jemný prášek bez zápachu, pH 12,4 (nasycený roztok při 20°C),
Balení1000 kg
UžitíVysoce účinný hygienický přípravek pro chovy hospodářských zvířat. Hygienický sypký přípravek používaný jako suchá přísada aplikovaná do prostředí chovu hospodářských zvířat za přítomnosti zvířat. DESICAL plus je alkalický prášek s velmi jemnou strukturou a unikátní recepturou založenou na bázi přírodních minerálních surovinách a přísadách a je možné ho používat za přítomnosti zvířat. Nezanechává rezidua, je vhodný na použití i v bioplynových provozech. DESICAL plus účinný proti některým patogenním bakteriím jako je Klebsiella, Pseudomonas a koliformním bakteriím Escherichia coli. Všetky tieto patogény existenčne prospievajú v prostredí s pH 4-9. Při opakované a pravidelné aplikaci DESICAL plus trvale zvyšuje pH nad 12 a udržuje zásadité prostředí, zvyšuje přežívaní prospěšné bakteriální mikroflóry v prostředí a výrazně redukuje počet patogenních mikroorganizmů.
Způsob použitíChov skotu: snižuje bakteriální tlak v prostředí chovu mléčného skotu a používá se jako hygienický prostředek do podestýlky a na podlahy ve volném nebo vazném typu ustájení, na podlahy nebo v kotcích pro telata. Chov prasat: používá se jako suchá přísada do podstýlky nebo na podlahu v porodních kotcích a na „pudrovaní“ novorozených selat. DESICAL plus je zvlášť vhodný na dezinfekci chovu prasat fumigací. Chov drůbeže: v chovech nosnic obzvlášť po infestácii čmelíky (Dermanyssus galinae) a jako dezinfekční přípravek v chovech brojlerů, krůt jako prevence vzniku lézí na pařátech. Chov ovcí a koz: pro prevenci proti vzniku hniloby paznehtů ve formě suché koupele paznehtů a jako přísada do podestýlky. Dávkování: 50 - 100 g přípravku rozsypte na plochu 1 m2 podlahy. Zabezpečte trvalé a opakované ošetřovaní dané plochy.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVysoká alkalická účinnost zlepšuje kvalitu hnoje.
Způsob skladováníSkladujte v chladných, suchých a dobře větraných prostorách. Skladujte odděleně od potravin, pitné vody a krmiv.
Doba použitelnostiPo otevření spotřebujte do 8 týdnů.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03