logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

UltraShield EX

[ Back ]

NázevUltraShield EX
Skupina19 - repelent
Číslo stanoviska24/2016
Držitel rozhodnutíW. F. Young, Inc., 302 Benton Drive, East Longmeadow, MA 01028, USA/Ghoda spol. s r.o., Rybna 24, 11000 Praha 1, Česká republika,
VýrobceW. F. Young, Inc., 302 Benton Drive, East Longmeadow, MA 01028, USA
SloženíIsopropyl alcohol 7 - 13 (CAS 67-63-0, EU 200-661-7 ), Permethrin (a,b) 0,5 – 1,0 (CAS 52645-53-1 EU 258-067-9), Piperonylbutoxide (a) 0,5 – 1,0 (CAS 51-03-6, EU 200-076-7),Cymbopogon winterianus, extrakt.
Popis přípravkusvětle žlutá kapalina charakteristického zápachu po insekticidu,
BaleníČistý objem: 946 ml
Užitíhubí a odpuzuje přes 70 druhů hmyzu, včetně klíšťat, která mohou přenášet lymskou boreliózu. Obsahuje účinné insekticidní a repelentní látky, jejichž původ je odvozen z látek obsažených v květech kopretin. Repelentní účinek vydrží aktivní až 17 dnů. Odolný vůči povětrnostním vlivům.
Způsob použitítento vodou rozpustný přípravek lze aplikovat přímo sprejovým aplikátorem. Hubí a odpuzuje dotěrný hmyz až po dobu 17 dní. Hubí a odpuzuje mušky koňské, stájové, pastvinové, lesní, včetně ováda, bodalky stájové, mouchy evropské, mouchy dobytčí, bodalky malé, bzikavky slepoočky, mouchy domácí, muchničky, bzučivky zední, smutnice, komárů, muchniček, pakomárců, klíštěte tichomořského, klíštěte amerického, blechy písečné, klíštěte Dermacentor variabilis, klíštěte psího, klíštěte Amblyomma maculatum, blech a vší. Díky odolnosti vůči povětrnostním vlivům odpuzuje a chrání proti hmyzu, slunci, potu, vodě, prachu a špíně. POUŽITÍ POSTŘIKEM: Produkt lze aplikovat postřikem. Odstraňte špínu a prach, před nanášením lze aplikované místo umýt šamponem. Nanášejte lehce sprej a zároveň jej případným kartáčováním krouživým pohybem vpravujte tak, aby bylo pokrytí sprejem dostatečné, přípravek však nesmí skapávat a ošetřené místo nesmí být promočeno! Pozor na zasažení očí a sliznic Aplikaci opakujte každých 7-10 dní za normálních podmínek pro počáteční aplikaci. S rostoucí ochranou aplikaci opakujte každých 12-17 dní dle potřeby. Pro dosažení nejlepšího výsledku aplikujte také pokaždé po umytí nebo zmoknutí v silném dešti.u.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNeaplikujte jako ošetření vnitřních povrchů v obytných místnostech bez dostatečného větrání. Nepoužívejte do 3 měsíců věku Veškeré venkovní aplikace musí být omezeny na bodové a štěrbinové ošetření. Při aplikaci 1) zamezte vstupu dospělým, dětem a domácím zvířatům do místa ošetření do zaschnutí postřiku; 2) produkt neaplikujte způsobem, při němž by s ním vlivem snášení mohli přijít do styku dospělí, děti či domácí zvířata. Místo ošetření ihned opusťte a zdržujte se mimo něj až do zaschnutí postřiku. Před aplikací odstraňte nebo přikryjte odkryté jídlo a pitnou vodu. Odstraňte nebo zakryjte nádobí, kuchyňské potřeby, zařízení a povrchy pro zpracování potravin, nebo je před použitím umyjte. Předměty namáčejte jen tak, aby z nich neodtékala či nekapala voda. Ošetřené předměty použijte až po zaschnutí postřiku. Před aplikací odneste domácí zvířata a ptáky a zakryjte akvária. Aplikace přímo do kanalizace či vodovodního potrubí, nebo jakéhokoliv místa (např. koryta), z něhož může dojít k odtoku do splaškové či dešťové kanalizace, vodních těles nebo vodního prostředí, je zakázána. Zamezte úniku produktu během aplikace a po ní do jakéhokoliv potrubního systému.
Způsob skladováníNádobu s produktem uchovávejte těsně uzavřenou, mimo dosah vlhkosti, na chladném, suchém, uzamčeném a dobře větraném místě, mimo dosah tepla a otevřeného plamene, v místě chráněném proti zmrznutí (nad 0 °C) a nepřístupném pro děti a zvířata. Znečištěné obaly a obaly se zbytky přípravku uložte do nádob nebezpečného odpadu ve sběrně nebezpečného odpadu, nebo jako nebezpečný odpad předejte oprávněné osobě k odstraňování odpadů. Nesmí se vylévat do kanalizace.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03