logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BIORESOL

[ Back ]

NázevBIORESOL
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska9/2017
Držitel rozhodnutíBLEU LINE S.r.l. Via Virgilio, 28 - Z.I. Villanova - 47122 Forl? (FC) – Itálie
VýrobceFERBI S.r.l. – viale 1°Maggio C.da Ripoli – 64023 Mosciano S.Angelo (TE), Itálie, SELECTA S.r.l. Via Tacito, 9 - 20094 Corsico (MI), Itálie,
Složení100 g přípravku obsahuje Permethrin (95%) (cis/trans= 25/75) 6,5 g (70,9 g/l), Piperonyl butoxid (80%) 6,5 g (70,9 g/l), Ko-formulanty do 100 g
Popis přípravkujantarová tekutina charakteristického zápachu
Balení10 L
UžitíTekutý insekticidní emulgovatelný koncentrát, určený k naředění vodou a k aplikaci postřikem proti škodlivým druhům létajícího hmyzu jako jsou komáři, mouchy, vosy, zavíječi, muchničky apod. a lezoucího škodlivého hmyzu jako jsou švábi a rusi, mravenci, rybenky, brouci, blechy apod., ve vnitřních prostorách budov všech typů. Přípravek BIORESOL je emulgovatelným insekticidním koncentrátem, obsahujícím syntetický pyretroid permethrin. Jeho účinnost je synergizována piperonil butoxidem. Obě látky zajišťují rychlou a dlouhodobou účinnost přípravku, ve vhodných podmínkách až 40 dní. Přípravek účinkuje na hmyz kontaktně.
Způsob použitíPřípravek BIORESOL nařeďte na 1-2% pracovní směs (tj. 100 - 200 ml přípravku do 10 litrů vody) a aplikujte obvyklým ručním nebo motorovým tlakovým postřikovačem v množství 1 litr směsi na 10 – 15 m2 ošetřené plochy. Proti rusům a švábům použijte 3% pracovní směs v množství 1 litr na 10 m2 ošetřené plochy.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníChraňte před dětmi a nepoučenými osobami. Uchovávejte mimo dosah domácích zvířat. Při nakládání s přípravkem a při jeho aplikaci zabraňte kontaminaci potravin, nápojů a krmiv a jejich obalů. Nepoužívejte v koncentrovaném stavu. Používejte podle návodu k použití a v doporučeném dávkování. Zabraňte kontaminaci kůže. Zabraňte kontaminaci očí a při aplikaci nevdechujte aerosol přípravku. Vstup do ošetřených prostorů, zejména obytných místností a pracovních prostorů, je povolen až po zaschnutí ošetřených povrchů a důkladném odvětrání. Po skončení práce s přípravkem a při kontaminaci kůže se dobře umyjte vodou a mýdlem. Nepoužívejte ve volné přírodě. Neaplikujte na lidi a na domácí zvířata. Nepoužívejte za přítomnosti zvířat. Nepoužívejte k ochraně rostlin. Neaplikujte na rostliny určené ke konzumaci lidí nebo domácích zvířat.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených uzavřených obalech, v suchém, čistém, dobře větratelném a uzavřeném skladu, při teplotě vyšší než + 5°C, odděleně od potravin, léků, krmiv, dezinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Přípravkem kontaminované obaly a zbytky přípravku skladujte a likvidujte jako nebezpečný odpad.
Doba použitelnostiSpotřebujte do 2 roků od data výroby uvedeném na obalu

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03