logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BLATTOXUR® GEL

[ Back ]

NázevBLATTOXUR® GEL
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska12/2017
Držitel rozhodnutíBLEU LINE S.r.l. Via Virgilio, 28 - Z.I. Villanova - 47122 Forl? (FC), Itálie,
VýrobceKwizda France SAS - Val d’Iz? (Francie
Složení100 g přípravku obsahuje Acetamiprid 2 g, potravní návnada do 100 g
Popis přípravkusvětle hnědá pasta (gel), slabého charakteristického zápachu
Baleníkartuše 30 g
UžitíInsekticidní nástraha k přímému použití ve formě gelu, určená pro hubení rusa domácího (Blattella germanica), švába obecného (Blatta orientalis), švába amerického ( Periplaneta americana) a švába hnědopásého (Supella longipalpa). Nástraha je účinná na všechna larvální stádia a na dospělce těchto druhů, bez ohledu na jejich stáří. Přípravek BLATTOXUR® GEL obsahuje acetamiprid, který patří mezi neonicotinoidy. Tato látka účinkuje na hmyz požerově i kontaktně. U zasaženého hmyzu narušuje předávání nervových signálů v postsynaptické fázi, a tím působí jeho uhynutí. Rusi a švábi ochotně požírají přípravek v letálním množství a jsou k němu lákáni potravními návnadou a přídatnými látkami, ze vzdálenosti několika metrů. Přípravek zůstává účinný po dobu několika týdnů, ale již za 5 nebo 6 dní po aplikaci zničí celou populaci rusů a švábů. Aplikovaný přípravek nestéká, nevsakuje se, nezbarvuje povrchy, na které byl aplikován, ani nevysychá.
Způsob použitízpůsob použití: Přípravek aplikujte v dávkách velikosti čočky do všech míst, kde se přes den rusi a švábi ukrývají, do štěrbin a prasklin stěn, do okolí rozvodů vody, na temná a teplá místa. Dávkování proti rusu domácímu a švábu hnědopásému: Kuchyně a jiná místa, kde jsou připravovány potraviny: 2 – 3 dávky na m2; Koupelny a jiná vlhká a teplá místa: 2 – 3 dávky na m2; Jiná místa: 1 – 2 dávky na 10 -15 m2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníChraňte před dětmi a nepoučenými osobami. Uchovávejte mimo dosah domácích zvířat. Při nakládání s přípravkem a při jeho aplikaci zabraňte kontaminaci potravin, nápojů a krmiv a jejich obalů. Používejte podle návodu k použití a v doporučeném dávkování. Zabraňte kontaminaci kůže a očí. Po skončení práce s přípravkem a při kontaminaci kůže se dobře umyjte vodou a mýdlem. Nepoužívejte ve volné přírodě. Přípravek je možné podávat jen v neporušených originálních obalech. Prázdné obaly přípravku nelze používat k jiným účelům.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených uzavřených obalech, v suchém, čistém, dobře větratelném a uzavřeném skladu, při teplotě vyšší než + 5°C, odděleně od potravin, léků, krmiv, dezinfekčních prostředků a jiných těkavých látek a obalů od těchto látek. Přípravkem kontaminované obaly a zbytky přípravku skladujte a likvidujte jako nebezpečný odpad.
Doba použitelnostiSpotřebujte do 2 roků od data výroby uvedeném na obalu.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03