logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MERADES ALCO

[ Back ]

NázevMERADES ALCO
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska252-01/C
Držitel rozhodnutíMERAK, spol.s.r.o., Šimáčkova 190, 628 00 Brno, Česká republika.
Výrobceneuveden
SloženíEtanol 20,0-30,0 %, propanol-1 30,0-40,0 %.
Popis přípravkuBezbarvá kapalina.
Balení5 kg – 50 kg.Kanystry.
UžitíSpeciální dezinfekční prostředek na bázi alkoholu k použití především pro rychlé usmrcení nežádoucích mikroorganismů v potravinářském průmysl.
Způsob použitíMERADES ALCO je vhodný speciálně pro povrchy choulostivé na korozi, nepoužívá se obvykle ve formě roztoku, ale jako koncentrát. Není vhodný pro ošetřování velkých ploch. Po základním čištění ploch je MERADES ALCO aplikován v nezředěné formě k rychlé dezinfekci mezi fázemi výroby např. na krájecích zařízeních, baličkách, plničkách apod. Vzdálenost od plochy při postřiku: 0,30 m, doporučené množství: 40-50 ml/m2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR. Během aplikace musí být v místnosti zajištěno účinné odvětrání. Při aplikaci je nutné postupovat opatrně, prostředek nesmí přijít do styku s očima či pokožkou. Při vdechnutí aerosolové mlhy hrozí podráždění sliznice.
UpozorněníPovrchy, které přicházejí do styku s potravinami, se doporučuje před zahájením výroby opláchnout pitnou vodou.
Způsob skladováníPři teplotě 0°C-30°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03