logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MERAX AC

[ Back ]

NázevMERAX AC
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska51/2003
Držitel rozhodnutíMERAK, spol.s.r.o., Šimáčkova 190, 628 00 Brno, Česká republika.
VýrobceMERAK spol. s r.o., Šimáčkova 190, 628 00 Brno.
SloženíHydroxid draselný, chlornan sodný,
Popis přípravkuNažloutlá kapalina, silně pění,
Balení 
UžitíPěnotvorný kombinovaný čistící a dezinfekční prostředek na bázi aktivního chlóru určený pro alkalické pěnové čištění a dezinfekci povrchů a ploch v potravinářství.
Způsob použitíPrvní opláchnutí vodou pro odstranění velkých nečistot, pokrytí povrchů, které mají být vyčištěny pěnou z 2 – 5 % roztoku přípravku Merax AC pomocí nízkotlakého pěnotvorného zařízení nebo vysokotlakového přístroje s odpovídajícím zařízením pro tvorby pěny.Doba působení 10 – 20 minut. Opláchnout až jsou odstraněny všechny zásadité látky.
Bezpečnost práce 
UpozorněníNepoužívat společně s jinými výrobky! Po mytí i dezinfekci je nutné důkladné opláchnutí pitnou vodou.
Způsob skladováníSkladujte při teplotách +5 – 20 °C v originálním obalu. Chraňte před přímým slunečním světlem. Prázdný obal vypláchněte vodou a zlikvidujte dle zákona č. 185/2001 Sb.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03