logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

K – OTHRINE 25 WP

[ Back ]

NázevK – OTHRINE 25 WP
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska13/2004
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer CropScience S.A., Francie,
Složenídeltamethrin 25 g/ l,
Popis přípravkuVodou smáčitelný práškový insekticidní přípravek pro profesionální použití určený k hubení škodlivého a obtížného hmyzu. Je použitelný v bytech, obchodech, zdravotnických zařízeních, potravinářských provozovnách a výrobnách, objektech živočišné výroby apod.
Balení 
UžitíHubí dospělce i larvální stádia hmyzu. Používá se k hubení rybenek, rusů domácích, švábů obecných, cvrčků domácích, pisivek, štěnic domácích, vos, mravenců farao, různých škodlivých brouků, molů, zavíječů, komárů a různých druhů much a blech.
Způsob použitíSmísením přípravku s vodou a po důkladném zamíchání vzniká suspenze, která se aplikuje pomocí ručních nebo motorových postřikovačů. Odvážené množství přípravku se důkladně rozmíchá v menší nádobě s vodou a vlije se do nádrže postřikovače předem naplněné do cca 2/3 vodou. Za stálého míchání se doplní nádrž vodou na celkový vypočtený objem a provede se aplikace. Během aplikace musí být zajištěno míchání postřikové kapaliny. K ošetření savých povrchů (zdí, dřeva, betonu apod.) se používá 0,5 % koncentrace přípravku, kterou získáme smísením 25 gramů přípravku s 5 litry vody (nebo 500 g přípravku se 100 litry vody) a aplikujeme v dávce 1 litr suspenze na ca 10 m2 ošetřovaného povrchu. K ošetření nesavých povrchů (obkladačky, gumové nebo PVC podlahoviny, lakované stěny, plechy, sklo apod.) se používá 1 % koncentrace přípravku, kterou získáme smísením 50 g přípravku s 5 litry vody (nebo 1000 g přípravku se 100 litry vody) a aplikujeme v dávce 1 litr suspenze na cca 20 m2 ošetřovaného povrchu.
Bezpečnost práce 
UpozorněníPřípravek nesmí přijít do přímého styku s potravinami a zvířaty.
Způsob skladováníPřípravek skladujte při teplotách 5° - 30° C v suchých uzamykatelných skladech v původních uzavřených obalech, odděleně od potravin a krmiv, hnojiv a dezinfekčních přípravků a prázdných obalů od těchto látek.
Doba použitelnosti3 roky od data výroby.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03