logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

TH 4+

[ Back ]

NázevTH 4+
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska004-98/C
Držitel rozhodnutíSogeval, Francie.
VýrobceSogeval, Francie.
SloženíSměs tenzidů ( KAS ), glutardialdehydu, pinenového a terpentýnového oleje.
Popis přípravkuZelená kapalina s charakteristickou vůní po kafru.
Balení1, 5, 10, 25, 60 a 200 l.
UžitíDezinfekční prostředek proti bakteriím, virům , mykoplasmám a plísním pro plošnou dezinfekci v zemědělských provozech. Přípravek byl s úspěchem testován proti celé řadě původců onemocnění zvířat, včetně Infekční bursitídy drůbeže - Gumboro, Pseudomoru drůbeže, Slintavce a kulhavce, Aujezského chorobě a Moru prasat v různých podmínkách za přítomnosti organických nečistot a i při použití tvrdé vody. Přípravek je v roztoku stabilní, je nekorosivní a neškodný pro životní prostředí. Pineny a terpinoly obsažené v přípravku působí také repelentně.
Způsob použitíVodné roztoky k postřiku v ředění 1 : 200. Při SLAK, Vesikulární stomatitídy a Aviární encefalitídy 1 : 50, při Adenoviróz a Psinky 1 : 100, u ostatních virů, bakterií a plísní 1 : 200. Namáčením, na dezinfekční rohože, do dezinfekčních van u vjezdů do objektů při průběžné dezinfekci 1 : 100, roztok je nutné měnit jedenkrát za týden. Při ohniskové dezinfekci se používá ředění 1 : 50 a roztok se mění každý 2. Nebo 3. den podle stupně znečistění. Aerosolem v dávce 1 l přípravku v ředění 1 : 200 na 100 m3 2 x až 4 x během dne.Termofogging při dávce 5 ml roztoku v ředění 1 : 1 na 1 m3.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 5-30°C, chraňte před teplem a světlem.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03