logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginHome Farmakovigilance Další přípravky (VP, VTP) Hlášení podezření nežádoucího účinku, či nežádoucích příhod u VP/VTP
Hlášení podezření nežádoucího účinku, či nežádoucích příhod u VP/VTP PDF Tisk Email

Možnost hlášení prostřednictvím Formuláře pro hlášení NÚ VP + nežádoucích příhod VTP

V současné době lze níže přiložené formuláře zaslat na ÚSKVBL elektronicky ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) nebo v papírové podobě, a to na adresu ÚSKVBL (Hudcova 56A, 621 00 Brno) či na fax: 541 212 607. Dále konzultace k hlášení podezření na nežádoucí účinek VP, či nežádoucí příhodu VTP, je možné na telefonní číslo: 541 518 206, či 541 518 272.

 

Formuláře ke stažení


 

Možnosti hlášení NÚ – prostřednictvím on-line formuláře (VETTOX)

 

Pro elektronické hlášení je možné použít jednoduchý, případně podrobný formulář dostupný na stránkách Veterinární toxikologické databáze (www.vettox.cz).

 

 

Možnost elektronického on-line hlášení přímo na stránkách ÚSKVBL se připravuje. V současné době je možné použít možnosti hlášení viz.výše.

 

 

Hlášení podezření na nedostatečnost ochranných lhůt VP/VTP a také podezření na negativní ovlivnění životního prostředí VP

K hlášení podezření na nedostatečnost ochranné lhůty veterinárního léčivého přípravku a  také podezření na negativní ovlivnění životního prostředí veterinárním léčivých přípravkem, lze použít Formulář EU pro veterinární lékaře a zdravotnické odborníky k hlášení podezření na nežádoucí účinky a Formulář pro chovatele k hlášení podezření na nežádoucí účinek  léčivých přípravků, které jsou k dispozici v Formuláře ke stažení.

Aktualizováno Pondělí, 20 Květen 2019 09:48